Výstava

Dne 28. dubna 2011 proběhla na svitavské gymnáziu výstava s názvem "Černobyl: zkáza - změna - naděje". Výstava obsahuje fotografie nejen elektrárny před i po výbuchu ale také fotogtafie zaměstanců elektrárny i přilehlého města Pripjať a také ukazuje chování přírody která je zasažená radioaktivitou a ve které nepřebývá člověk. Na otevření výstavy přijala pozvání předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Dana Drábová, Ph.D. Paní předsedkyně měla na gymnáziu zajímavou přednášku do které zahrnula i informace o nedávné havárii v japonské Fukušimě Dai-ichi, ale také samozřejmě o havárii v Černobylu a v další jaderných zařízeních. V přednášce se také dotkla tématu výstytu radiace v přírodě. V pozdních hodinách měla také přednášku v multifunkčním centru Fabrika Svitavy. Tato přednáška byla pro veřejnost a mohl na ní přijít kdokoliv, kdo se chtěl o tomto tématu dozvědět více nebo položit všetečné otázky paní předsedkyni. Velice děkuji paní předsedkyni za velice zajímavou a poučnou přednášku a také za to že nás poctila svou návštěvou.

Výstava je k vidění v prostorách Gymnázia a Jazykové školy.   

Pokud i Vy byste chtěly uspořádat podobnou výstavu na Vaší škole s přednáškou, můžete mě kontaktovat. Přednáška o Černobylu je vhodná jak žákům základních škol tak i studentům středních škol. 

 

 

Chci se podívat přímo do Černobylu.pdf (199 kB)
Výstava - novinový článek.pdf (137,5 kB)
 

Diskusní téma: Výstava

Datum 19.02.2016

Vložil ivan

Titulek slast

Odpovědět

nejsem sice naky odbornik na jaderne reaktory ale proc tam nevim jestli tam byli vypustni ventily pary z reaktoru mohli vypustit paru a mozna by to pomohlo,ale s tim uz nic nenadelam ja ani ten nejlepsi na svete